W niedzielę, 28 października uczciliśmy pamięć wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. Jego osobie poświęcony był spektakl teatralny "Kawiarniane wspomnienia" przygotowany przez młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej z Sichowa Dużego. Nie zabrakło na nim poezji Karola Wojtyły, wspomnień z dzieciństwa, jak również charakterystycznych rysów jego pontyfikatu, szczególnie Jego kazań głoszonych do rodaków. Przemawiała w nich troska o Ojczyznę i Polaków. To ważne przypomnienie w obliczu 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Miłą niespodzianką były papieskie kremówki. Całość zakończyła się wspólną modlitwą za wstawiennictwem świętego papieża.
Na 1 listopada, zgodnie z planem, powróciły do naszej świątyni po renowacji stalle i ambona. Renowacja trwała kilka miesięcy i była przeprowadzona w pracowniach konserwatorskich w Rzeszowie i Krakowie. Dzięki odnowieniu możemy podziwiać ich oryginalny wygląd z XVIII w. Na stallach odkryto motywy z XVI w, które można przy dobrym świetle rozpoznać, pozostawiono jednak późniejsze, jako ciekawsze i cenniejsze. Na stallach możemy zobaczyć piękne obrazy przedstawiające sceny z życia Maryi. Jest Jej narodzenie, zwiastowanie, narodzenie Jezusa, ucieczka do Egiptu, spotkanie z Elżbietą, Wniebowzięcie i inne. Cieszymy się, że kolejny mały krok do pełnej renowacji naszego kościoła został zrobiony. Koszt wykonanych prac to 195 160 zł.
Wszystkich Świętych 2018
W ostatni poniedziałek, 5 listopada w Bogorii odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział wielu wykonawców, solistów i zespołów. Wśród nich była nasza schola Perełki, śpiewając utwór " Tu wszędzie jest moja Ojczyzna".
100 lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj to podniosła okoliczność do oddania hołdu naszej ojczyźnie i tym, którzy o nią walczyli. W naszej parafii uczyniliśmy to przez mszę św. w intencji ojczyzny, dziękując za wolność i wypraszając Boże błogosławieństwo. Mszę św. poprzedziło poświęcenie tablicy ku czci ks. Romana Kotlarza, zamieszczonej w miejscu jego urodzenia i zamieszkania, następnie modlitwa pod Jego obeliskiem i pod krzyżem katyńskim, gdzie zaśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Po mszy świętej odbył się koncert pieśni patriotycznej przeplatany poezją. Wystąpił zespół ze Święcicy, chór i schola. Końcowym akcentem było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Podobny koncert odbył się dzień później w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym.
18 listopada przeżywaliśmy w naszej parafii niedzielę powołaniową. Przybyli do nas goście z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Byli to ks. Dominik Bucki, dyrektor gospodarczy oraz dwaj klerycy, Karol i Jarosław. Posługiwali oni na mszach świetych a ks. gość głosił kazania. Po mszy sw. o godz. 10.00 spotkali się z dziećmi i młodzieżą naszej parafii. Zapraszali do odwiedzenia uczelni, prosząc i zachęcając do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy im wytrwałości i Bożego błogosławieństwa.
W Uroczystość Chrystusa Króla, święto Liturgicznej Służby Ołtarza, w naszej parafii odbyło się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu, uczęszczaniu na spotkania, dziesięciu kandydatów otrzymało pelerynki ministranckie. Cieszymy się, ze grono służących przy ołtarzu powiększa się i życzymy wytrwałości.
1 grudnia w katedrze radomskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszego rodaka, ks. Romana Kotlarza. Uroczystość miała podniosły charakter. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo wraz z biskupami radomskimi i sandomierskim. Po mszy świętej odbyła się sesja inauguracyjna. Zaprzysiężono trybunał, przedstawiono życiorys ks. Romana, zaprezentowano fragment filmu "Klecha", poświęconego ks. Kotlarzowi.  Omówiono również dotychczasowe działania na drodze do rozpoczęcia procesu. Odbyła się także prezentacja oficjalnej modlitwy - prośby o beatyfikację naszego kapłana. Po uroczystości w katedrze nasza delegacja udała się na poczęstunek do siedziby "Solidarności Radomskiej".
Wielu parafian w noc wigilijną udało się do swojej parafialnej świątyni, by powitać nowonarodzonego Chrystusa, Mesjasza i zbawiciela świata. Zapowiadany przez proroków rodzi się w ubogiej stajence. Idziemy do naszych parafialnych stajenek, aby nie tylko podziwiać ich wymiar artystyczny, ale by przede wszystkim pokłonić się przed Bogiem -Człowiekiem. Niech Chrystus opromienia nasze dni i dobre postanowienia.
19 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym z udziałem zaproszonych gości odbyły się jasełka szkolne. Dzieci i młodzież wcielili się w postacie świętej rodziny, aniołów a także ludzi współczesnych. Wszyscy spotkali na drodze Jezusa. Nie wszyscy jednak go poznali. Nikt nie zaprosił Józefa i Maryi do siebie, dopiero bezdomni podzielili się z nimi swoją biedą. Jednak gdy się objawił obiecany Mesjasz, wszyscy zgodnie udali się do Betlejem, by oddać Bogu pokłon. Niech Chrystus zamieszka w każdym z nas.
1   2   3   4    5   6    7   8