18 sierpnia jak co roku w Pelagowie, ostatniej parafii ks. Romana Kotlarza odbyły się uroczystości rocznicowe. Przewodniczył im biskup radomski, Piotr Turzyński. Po mszy świętej uczestnicy udali się do starej plebanii, w której mieści się muzeum, tam pod obeliskiem złożono wieńce. Całość zakończyła wspólna agapa.
19 sierpnia w naszej parafii odbyły się główne uroczystości poświęcone pamięci ks. Romana Kotlarza, w 42 rocz. śmierci, jak również w 38 rocz. powstania Solidarności oraz w 100 rocz. odzyskania niepodległości. Z udziałem władz powiatowych i gminnych, z Orkiestrą Parafialną z Kopci, licznymi gośćmi przeżywaliśmy tę podniosłą uroczystość. Mszy sw. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan Paweł Cygan, kazanie wygłosił ks. Adrian Kalek. Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów na mogile ks. Romana, następnie orszak przeszedł pod przewodnictwem orkiestry do kościoła na mszę św. Po niej złożono wieńce przy obelisku. Zakończono uroczystość wspólnym posiłkiem. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli siuę w przygotowania.
25 sierpnia to w tym roku dzień pieszej pielgrzymki do Sulisławic. Przewodniczył jej ks. Paweł. Pieszo udało się 50 pątników, którzy i w słońcu i w deszczu przeszli pielgrzymi szlak trwając na modlitwie i śpiewając pieśni ku czci Matki Bożej. Pielgrzymka odbywała się dzień przed Uroczystością MB Częstochowskiej. Na mszę św. o godz. 18.00, dojechało wielu parafian, bazylika wypełniła się czcicielami Maryi z naszej parafii. Modlitwa zakończył się Apelem Jasnogórskim. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
Ostatnie dni wakacji upłynęły nam na Chorwacji. Do tego bowiem pięknego kraju udała się grupa z naszej parafii. Na naszej drodze pierwszym przystankiem był Budapeszt. Po zwiedzeniu miasta i odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Celem była Arbanija. Tu spędziliśmy kolejne osiem dni, wyjeżdżając na wycieczki, m. in. do Medjugorie, wodospadów Krka, czy Szybenika a przede wszystkim korzystając ze wspaniałej pogody. Czas szybko minął, z zapałem do pracy wróciliśmy 1 września do Koniemłot.
Msza św. na cmentarzu parafialnym

8 września, jak co roku przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św. w intencji wszystkich zmarłych, sprawowaną na cmentarzu parafialnym dzień wcześniej. Dzień odpustu połączony był w tym roku z parafialnym dziękczynieniem za plony. Sumie odpustowej przewodniczył ks. kan. Stanisław Bastrzyk, proboszcz z Niekrasowa. Przybyło pięć delegacji z wieńcami dożynkowymi i chlebem. Po mszy św. odbyła się agapa. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości.
1   2   3   4    5   6    7   8