12 czerwca dzieci z kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej wybrały się wraz z rodzicami na pielgrzymkę. Celem pielgrzymowania były Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Kraków. W Wadowicach dzieci zobaczyły Muzeum w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II, i modliły się w kościele parafialnym przy chrzcielnicy. W Kalwarii uczestniczyły we mszy św. i zwiedziły klasztor. W drodze powrotnej była jeszcze krótka modlitwa w Sanktuarium Łagiewnickim. Dzień upłynął bardzo szybko i trzeba było wracać. W pielgrzymce uczestniczyły 82 osoby.
Kolejną pielgrzymką organizowaną przez naszą parafię był wyjazd do Tuchowa i Krynicy Górskiej. W Tuchowie zwiedzaliśmy klasztor i uczestniczyliśmy we mszy św., oddając pokłon Pani Tuchowskiej. W Krynicy zdobyliśmy Górę Parkową i Jaworzynę. Spacerowaliśmy także krynickim deptakiem i piliśmy wodę kryniczankę. W drodze powrotnej podziwialiśmy skalne miasto w Ciężkowicach.
29 czerwca to uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. To również dzień imienin ks. Pawła, naszego wikariusza. Wspólnota parafialna zgromadziła się na uroczystej mszy św, w intencji solenizanta. Były życzenia i miłe słowa a także liczne prezenty od grup parafialnych. Życzymy ks. wikariuszowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na drodze kapłańskiego powołania.
1 lipca to data kolejnej pielgrzymki rowerowej z naszej parafii, Tym razem udaliśmy się do Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie. Mimo pochmurnej pogody na starcie zameldowało się 13 śmiałków. Kolejni dojeżdżali na trasie. W sumie do Pacanowa dojechało 25 osób. W sanktuarium wysłuchaliśmy barwnego opowiadania      ks. proboszcza i oddaliśmy hołd relikwiom drzewa świętego. Był czas na krótki odpoczynek. W drodze powrotnej, w Podborku wszyscy zjawili się na ognisku i podjęli temat kolejnej wyprawy, Prawdopodobnie będzie to wypad do Szydłowa w dniu 5 sierpnia.
Szybko upłynęły pierwsze dni wakacji. Czas ten biegł szczególnie śpiesznie wypoczywającym nad polskim morzem w Jarosławcu. Tym razem od 1 do 9 lipca w ośrodku Solar przebywało 60 naszych letników. Oprócz plażowania uczestnicy zwiedzili Ustkę, Łebę i Dolinę Charlotty. W ciągu całego pobytu świeciło piękne słońce, wszyscy wrócili choć trochę opaleni z nadzieją wyjazdu za rok.
Mijają kolejne wakacyjne tygodnie. Za nami drugi turnus wypoczynkowy. Tym razem po raz pierwszy wypoczywaliśmy w ośrodku Diuna w Łebie. W nowych domkach przebywało 45 osób. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, szczególnym przeżyciem był rejs statkiem a także wycieczka na ruchome wydmy. Odwiedziliśmy również Gdańsk i Gdynię. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku i wspólnych tańcach. Czas minął szybko.
15 lipca nasz jednostka OSP Koniemłoty świętowała jubileusz 95 lecia powstania. Uroczystość rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez ks. Wacława Hapaka, przedstawiciela Diecezjalnego Duszpasterza Strażaków oraz ks. Michała Łukasika, proboszcza parafii. Ciąg dalszy odbywał się przy remizie strażackiej. Były przemówienia zaproszonych gości, wręczenie medali i odznaczeń, parada strażacka i przejazd wozów bojowych. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa. Życzymy dalszej spokojnej służby oraz kolejnych jubileuszy, wszakże niedługo 100 lat.
Kolejne dwa dni sierpnia to pielgrzymka do wspaniałych miejsc naszej ojczyzny. 59 osób udało się autokarem na północ Polski, by zobaczyć Zamek Krzyżacki w Malborku. tam przez 4 godziny słuchaliśmy fascynujących opowiadań dotyczących relacji polsko - krzyżackich, podziwiając wspaniałość budowli. Kolejnym punktem było Górsko, miejsce porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z muzeum poświęconym Jego pamięci. Wieczorem byliśmy już w Toruniu, gdzie wraz z Ojcem Marianem Sojką uczestniczyliśmy we mszy świętej i zwiedzaniu sanktuarium. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania toruńskiej starówki wraz z przewodnikiem, kolejne godziny spędziliśmy w Radiu Maryja, pozdrawiając na falach eteru całą parafię, w TV Trwam i w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej. Po pożegnaniu gościnnego Torunia zatrzymaliśmy się we Włocławku, w muzeum bł. ks. Jerzego przy tamie wiślanej. Ostatnim punktem na naszej pielgrzymkowej mapie było Sanktuarium w Licheniu, po oprowadzeniu uczestniczyliśmy we mszy świętej, koncercie organowym i Apelu Jasnogórskim z procesją maryjną. W godzinach nocnym udaliśmy się do domu.
Wakacje szybko mijają, za nami III nasz turnus w Jarosławcu. Tym razem wyjechało 53 osoby. Oto krótka fotorelacja.
1   2   3   4    5   6    7   8