W tym roku Koniemłoty dołączyły do grona ponad 500 miejscowości organizujących Orszak Trzech Króli. Orszak Europejski wyruszył z ulicy Leśnej, Azjatycki z ulicy Strażackiej, Afrykański z Pacanówki. Wszystkie grupy spotkały się obok Szkoły Podstawowej, skąd po odczytaniu fragmentu Ewangelii udały się do kościoła parafialnego na mszę świętą. Po mszy świętej królowie złożyli dzieciątku Jezus przyniesione dary i oddali Mu pokłon. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie, trwające kilkadziesiąt minut.

Chór  parafialny na Przeglądzie Kolęd w Staszowie
15 stycznia 60 osobowa grupa dzieci, młodzieży i rodziców udała się do Dębicy na lodowisko. Niektórzy stawiali na lodzie pierwsze kroki, inni doskonalili swoje umiejętności. Nie obyło się bez upadków, ale na szczęście okazały się niegroźne i kończyły się śmiechem. Po dwugodzinnym szusowaniu przyszedł czas na posiłek w restauracji Mc Donalds. Wieczorem wszyscy wrócili do domów w dobrym nastroju, umawiając się na kolejny wyjazd.


Koncert Chóru Parafialnego w Sichowie Dużym

W pierwszy dzień ferii zimowych grupa dzieci udała się na film "Królowa śniegu"  do Kina Fantazja w Połańcu. Film bardzo się podobał, wszyscy wrócili w dobrych humorach.

2 lutego po wieczornej mszy św. na zakończenie tradycyjnego Okresu Narodzenia Pańskiego w naszym kościele odbył się I Parafialny Koncert Kolęd. Wzięło w nim udział 12 podmiotów wykonawczych, Wśród nich była orkiestra dęta, chór parafialny, zespół VOX Domini, schola parafialna, duet, soliści. Wszyscy prezentowali kolędy i pastorałki, tradycyjne i współczesne. Na zakończenie odbyła się wspólna prezentacja kolędy "Wśród nocnej ciszy". Każdy uczestnik otrzymał upominek, całość zakończył poczęstunek. Występ można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=708PaJdfZhs

W ramach ferii zimowych dzieci z naszej parafii uczestniczyły wraz z opiekunami w kolejnych wycieczkach. W sobotę 4 lutego grupa 55 osób spędziła dzień na lodowisku w Dębicy. Był to już drugi wyjazd. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy na łyżwach, ci którzy stawiali swoje pierwsze kroki na lodowisku, mimo wywrotek radzili sobie całkiem dobrze. We wtorek 40 osób zwiedziło kopalnię soli w Bochni. Wycieczkowicze dowiedzieli się o pracy górnika w dawnych i obecnych czasach, spotkali na swojej drodze wiele historycznych postaci, trzygodzinna wędrówka upłynęła bardzo szybko. Wyjazdy były dofinansowane z Parafialnego Funduszu Młodzieżowego.

W nocy z 19 na 20 lutego wierni Dekanatu Połaniec czuwali przed obrazem Pani Jasnogórskiej w Częstochowie. Pierwszą intencją była modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w Diecezji Sandomierskiej. Kolejną, modlitwa w intencji parafii dekanatu. Każdy pielgrzym polecał także swoje własne intencje wypowiedziane podczas modlitwy powszechnej we mszy świętej sprawowanej o północy. Przewodniczył jej ks. dziekan wraz z kapłanami dekanatu. Oprawę muzyczną przygotowali parafianie z Koniemłot. Nie zabrakło także Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy różańcowej. Rozważania prowadzili mieszkańcy Połańca. Adoracja zakończyła się wspólnym śpiewem i zrobieniem pamiątkowej fotografii.
11 marca grupa dzieci i młodzieży naszej parafii zakończyła sezon łyżwiarski na lodowisku w Dębicy. Wyjazd  "na łyżwy" odbył się już trzeci raz. Niektórzy z uczestników nie opuścili żadnego, doskonaląc swoje umiejętności. Sobotnia wycieczka była możliwa dzięki wsparciu sołtysa Sielca i burmistrza Staszowa, który przekazał bezpłatnie autokar.

Niedzielne popołudnie 26 marca grupa 55 osób spędziła w kinie w Busku Zdroju oglądając film "Zerwany Kłos". Film opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Ta młoda, 14 letnia dziewczyna poniosła śmierć w obronie czystości, broniąc się przed rosyjskim żołnierzem. Film osadzony w realiach historycznych wzbudził duże emocje, pojawiły się łzy wzruszenia. W drodze powrotnej uczestnicy pomodlili się za polską młodzież.


31 marca pożegnaliśmy naszego rodaka, ks. Eugeniusza Maja. Ks. Eugeniusz pochodzący z Pacanówki przeżył 86 lat życia, w tym 61 w kapłaństwie. Większość życia związany był z parafią Bardzice, leżącą obecnie w Diecezji Radomskiej. Był tam 33 lata proboszczem i kolejne 11 lat rezydentem. Był tez częstym gościem rodzinnej parafii, której wiele pomagał, m.in. wspierając remont kaplicy w Sielcu. Delegacja parafii Koniemłoty wraz z bardzo dużą liczba wiernych, kapłanów i dwoma biskupami uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych ks. Prałata. Podkreślano dobroć i zaangażowanie sp. ks. Eugeniusza dla swoich wiernych. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Od 2 do 8 kwietnia przeżywaliśmy Wielkopostne Rekolekcje. Prowadził je O. Berard z Zakonu Bernardynów z Lublina. Trwały one aż tydzień, gdyż rekolekcjonista głosił nauki w kaplicach dojazdowych, dla wszystkich szkół w parafii oraz w kościele. Rekolekcje zakończyły się spowiedzią parafialną.

Tydzień przed Wielkim Piątkiem, dniem Męki i Śmierci Pana Jezusa, podczas rekolekcji parafialnych, wspólnota wiernych uczestniczyła w plenerowej Drodze Krzyżowej. Rozważania poświęcone były małżeństwu i rodzinie, a odczytali je miejscowi chórzyści. W nabożeństwie wzięło udział wielu parafian, chętnie podejmując się niesienia krzyża. Młodzież gimnazjalna oraz schola niosła relikwie błogosławionej Karoliny Kózkówny. 2 kilometrową trasę zabezpieczali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej.


Niedziela Palmowa w parafii Koniemłoty miała wymiar kolorowy. A było to dzięki różnokolorowym palmom, przygotowanym przez poszczególne osoby i grupy. Uroczyste błogosławieństwo gałązek palmowych wraz z procesją wokół kościoła odbyło się o godz. 11.30. Należy podkreślić dużą ilość wiernych, szczególnie dzieci. Po mszy świętej odbyła się prezentacja palm. Każdy mógł podejść do mikrofonu i powiedzieć kilka słów o swojej palmie i o pracy nad nią. Prezentowane były palmy przygotowane przez Koło Gospodyń  Wiejskich w Święcicy, pensjonariuszy ZOL w Koniemłotach, młodzież szkolną z pomocą nauczycieli, rodziny, a także palmy przyniesione przez najmłodszych. Uznano, iż wszystkie zasługują na I miejsce i szczególne wyróżnienie, dlatego każdy otrzymał słodki upominek.

W Niedzielę Palmową podczas mszy świętej o godzinie 10.00 miała miejsce premiera Męki Pańskiej wg św. Mateusza wykonanej przez Chór Parafialny wraz z solistami. Przygotowania trwały dwa miesiące, by móc zaprezentować półgodzinny śpiew o Męce naszego Pana. Utwór był wykonany przy użyciu nowego sprzętu nagłaśniającego, podarowanego przez sponsora, za który składamy serdeczne Bóg zapłać. Powtórzenie śpiewanej Męki Pańskiej odbędzie się w Wielki Piątek.
Wspólnota parafialna uczestniczyła we mszy św. upamiętniającej Ostatnią Wieczerzę. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Dziękowaliśmy za dar Jezusa w Chlebie Eucharystycznym oraz za kapłanów obecnie pracujących, jak również tych, którzy pracowali w parafii na przestrzeni wieków. Nie zapomnieliśmy o kapłanach rodakach. Dzieci z klasy III otrzymały książeczki pierwszokomunijne. Po liturgii Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ołtarza adoracji - ciemnicy. Starajmy się poświęcić choć chwilę na adorację.
W dniu 29 stycznia pożegnaliśmy w naszej parafii ks. Artura. Pracował u nas dwa i pół roku. Decyzją ks. biskupa został przeniesiony do parafii Szewna. Dziękujemy ks. Arturowi za posługę w naszej parafii i życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiego dobra w nowej parafii. Ks. Arturowi dziękowali: ks. proboszcz, młodzież szkolna z Koniemłot i Sichowa, Rada Parafialna i Kręgi Rodzin.

Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Wspólnota Parafialna przeżywała nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane przez Kręgi Domowego Kościoła. Następnie chór parafialny wraz z solistami przedstawił Mękę Pańską. Po rozbudowanej modlitwie wiernych nastąpiła adoracja krzyża. W skupieniu i zadumie uczestnicy liturgii całowali drzewo krzyża. Na zakończenie nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja. Strażacy podjęli służbę przy Grobie Pańskim.