W sobotę przed świętem Miłosierdzia Bożego grupa mieszkańców naszej parafii pielgrzymowała do Krakowa. Nawiedziliśmy Sanktuarium Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia. Modliliśmy się w intencji parafii, uczestnicząc we mszy św. oraz w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Byliśmy również na Wawelu przy grobowcu pary prezydenckiej.
13 maja w setną rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie, w Sulisławicach odbyły się uroczystości diecezjalne tego wydarzenia. Uczestniczyła w nich  także delegacja z naszej parafii. Modliliśmy się w intencjach osobistych i parafialnych powierzając się opiece Matki Bożej Fatimskiej.
21 maja  grupa 41  dzieci z parafii  przystąpiła do I Komunii Świętej.  Niech Chrystus  mieszka  w  ich      sercu i prowadzi przez życie.
28 maja w kościele parafialnym w Koniemłotach odbył się Koncert Maryjny. Występował Chór Parafialny, schola oraz uczniowie klasy V, recytujący poezję maryjną. Spotkanie miało miejsce w związku z kończącym się miesiącem majem, poświęconym kultowi Matki Bożej, wyśpiewanym w Litanii Loretańskiej.
4 czerwca dzieci które przystąpiły do I Komunii świętej udały się wraz z rodzicami na pielgrzymkę. Celem było Sanktuarium Maryjne w Kałkowie. Tam pielgrzymi uczestniczyli we mszy św., zwiedzili Golgotę, obejrzeli Misterium Męki Pańskiej oraz Panoramę Tysiąclecia. Kolejnym etapem podróży był Bałtów i Park Jurajski. Tutaj dzieci zapoznały się z historią dinozaurów. W drodze powrotnej odwiedzili Parafię pw. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim.
5 czerwca na placu kościelnym odbył się I Piknik Rodzinny "Odkrywamy nasze talenty".Wśród wielu wykonawców byli reprezentanci wszystkich szkół z terenu parafii, liczne zespoły, w tym zespół Sichowianie, Orkiestry Dęte, soliści. Występy były przeplatane konkurencjami sportowymi przeznaczonymi dla rodzin. Można było próbować szczęścia w loterii fantowej, spróbować ciasta, kiełbaski, dla najmłodszych była wata cukrowa i popcorn. Odbyły się także pokazy ratownictwa strażackiego i wspólna zabawa. Dziękujemy za włączenie się i liczna pomoc wolontariuszy oraz sponsorów.
Uroczystość Bożego Ciała w Koniemłotach
12 czerwca w Księżomierzu (archid. lubelska) odbyła się XXVI edycja Przeglądu Pieśni Maryjnej. Wystąpiło 52 podmiotów wykonawczych w różnych kategoriach. Z naszej parafii zaprezentowała się schola i chór. Wśród zespołów dziecięcych, nasza schola zdobyła I miejsce, przywożąc złoty medalion, dyplom i inne ciekawe nagrody. Gratulujemy.
Blisko 50 cyklistów wyruszyło w słoneczne popołudnie, 18 maja, na I Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa wiodła z Koniemłot, przez Pacanówkę, Święcicę, Groblę do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, która w tym roku obchodzi jubileusz 400 lecia powstania. Tam, po krótkim zwiedzaniu, modlitwie i odpoczynku, rowerzyści przez Staszów wyruszyli do Stefanówka, gdzie był przygotowany grill  i wiele innych atrakcji. Przy wspólnym śpiewie, ciasto i kiełbaska smakowały znakomicie. Uczestnicy wrócili do domów, mając nadzieję na kolejne wyjazdy.
w dniach 19 - 21 czerwca młodzież z klasy VI wraz z wychowawczynią i ks. proboszczem udała się na wycieczkę do Częstochowy i Wrocławia. Pierwszym punktem wyprawy był Klasztor Jasnogórski w Częstochowie. Tu młodzież zapoznała się z historią, spędziła czas na modlitwie, odwiedziła także muzeum, skarbiec i wieżę widokową Do celu, jakim był Wrocław, dotarła pierwszego dnia wieczorem.
W kolejne dni poznawała to piękne miasto, zaczynając od ZOO z pięknym oceanarium. Młodzież zwiedziła Stare Miasto, Panoramę Racławicką, Sky Tower i wiele innych ciekawych miejsc. W drodze powrotnej wszyscy planowali już kolejny wyjazd.
Od 2 do 10 lipca w Ośrodku "Solar" w Jarosławcu przebywała  grupa 55 osób, pochodzących z naszej parafii oraz z parafii Kopcie. Był to I turnus organizowanego przez naszą parafię wypoczynku nad morzem. Uczestnicy wyprawy oprócz miejscowych atrakcji, takich jak Muzeum Bursztynu czy latarnia morska oraz plażowanie nad morzem, zwiedzili także Dolinę Charlotty i Ustkę. W tym pięknym nadmorskim kurorcie odbył się rejs statkiem. Chętni mogli się bawić na Festiwalu Disco Polo w Kobylnicy. Ostatni wieczór upłynął przy ognisku i wspólnym śpiewie. Czas na wakacyjnym turnusie upłynął bardzo szybko.