Ferie z parafią

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzieży nasza parafia zorganizowała dwa wyjazdy. Pierwszy z nich był do Dębicy na lodowisko, drugi do Pelagowa i Radomia. W Pelagowie odwiedziliśmy kościół parafialny, gdzie spotkaliśmy się z ks. proboszczem, który nas przywitał oraz opowiedział o historii parafii, uwzględniając postać naszego rodaka sługi Bożego ks Romana Kotlarza. Następnie udaliśmy się do dawnej plebanii, gdzie mieszkał ks. Roman a obecnie znajduje się muzeum. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Park Trampolin, gdzie ćwiczyliśmy kondycję fizyczną. Po południu wróciliśmy pełni wrażeń do domu.
W Święto Objawienia Pańskiego tradycyjnie nasza parafia organizowała orszak. Odbył się w formie skróconej, królowie wraz ze swoimi dworami przybyli na plac szkolny, aby stamtąd, po wysłuchaniu tekstu ewangelii, udać się do kościoła parafialnego. Po mszy świętej oddali pokłon Jezusowi, ofiarując swoje dary. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie.
W Pałacu Arcybiskupów Warszawskich miało miejsce doroczne podsumowanie Orszaków Trzech Króli. Do Warszawy przybyły delegacje z całej Polski, by dzielić się doświadczeniem z organizacji największych jasełek. Wśród nich była 20 osobowa grupa z naszej parafii. Za zorganizowanie w kolejnym roku Orszaku otrzymaliśmy słowa uznania, dyplom i nagrody rzeczowe. Szczęście przyniosło losowanie jedynej maskotki wielbłąda, otrzymała ją Natalia Żyła. Pełni nowych pomysłów na zakończenie spotkania, po pysznym obiedzie, pod opieką Fundacji Orszak Trzech Króli zwiedzaliśmy stolicę.
W święto Objawienia Pańskiego odbył się parafialny koncert kolęd. Wystąpili  młodzi i starsi wykonawcy dzieląc się radością z Narodzenia Pańskiego. Artystów oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, włączając się do wspólnego śpiewania. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki. Kolejny koncert za rok, już dziś zapraszamy.
Po dwóch latach przerwy, w czasie rekolekcji Wielkopostnych prowadzonych przez Ojca Joela z Lublina, przeszliśmy Drogą Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Cieszy liczny udział  wiernych oraz atmosfera skupienia i modlitwy. Dziękujemy druhom strażakom za pomoc w organizacji przejścia. Niedziela Palmowa upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy wiąże się z procesją z palmami. I tym razem nie zawiedli mieszkańcy naszej parafii, przynosząc piękne, ręcznie wykonane palmy do poświęcenia. Po mszy świętej odbyła się prezentacja palm. Odważni, którzy zdecydowali się opowiedzieć o powstaniu swojej palmy, otrzymali nagrody. Bardzo dziękujemy.
>1<>2<