Podobnie jak w ubiegłym roku, 6 stycznia przeszedł przez naszą parafię Orszak Trzech Króli. Orszaki królewskie, reprezentujące trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę złączyły się przy Szkole Podstawowej, by razem dotrzeć do kościoła parafialnego, gdzie podczas mszy świętej oddano pokłon małemu Jezusowi. W osobach trzech Mędrców cały świat oddał cześć Królowi Wszechświata. Uczestnicy tworzyli  kolędową grupę, pod przewodnictwem orkiestry chwaląc Boga głośnym śpiewem. Po mszy świętej inicjatywę przejął chór Via Domini, prowadząc wspólny śpiew kolęd.
13 stycznia 80 osób pielgrzymowało do sanktuariów maryjnych. Na pielgrzymim szlaku znalazł się Leśniów, Częstochowa i Gidle. W Leśniowie pielgrzymi polecali Matce Bożej rodziny naszej wspólnoty, prosząc o opiekę
i wstawiennictwo. W Częstochowie, na Jasnej Górze uczestniczyli we mszy świętej, powierzając całą wspólnotę parafialną Czarnej Madonnie. W Gidlach szczególnie zanosili modlitwy w intencji chorych i cierpiących, wypraszając łaskę zdrowia. Dzień pielgrzymki minął szybko i pełni wrażeń i umocnieni duchowo w godzinie Apelu Jasnogórskiego wrócili do swoich domów.
21 stycznia drugi raz w tym sezonie 57 osób, wśród nich dzieci, młodzież i starsi miało okazję ślizgać się na lodowisku w Dębicy. Wyjazdy na lodowisko stały się stałym elementem wypoczynku zimowego. Wkrótce po ogłoszeniu wyjazdu zbiera się komplet wyjeżdzających a w drodze powrotnej trwają zapisy na kolejny raz. Następny wyjazd odbędzie się w ferie zimowe, serdecznie zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności i przygody z łyżwami.
22 stycznia w kościele parafialnym wystąpił z kolędami zespół Sichowianie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sichowie Dużym. Zespół zaśpiewał tradycyjne kolędy i pastorałki. Dyrygentem zespołu była pani dyrektor szkoły, Dorota Karasińska - Kozłowska. Następnie zaprezentowały się dzieci z klas młodszych i solistki, śpiewając kolędy w nowych aranżacjach, niekiedy bardzo zaskakujących. Bardzo się cieszymy, iż mieszkańcy Sichowa, zarówno starsi, jak i młodzież oraz dzieci kontynuują tradycję śpiewania pieśni Bożonarodzeniowych i zawsze zapraszamy z koncertem, dziękując za wspaniałą ucztę duchową.
Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym nasze zespoły wystąpiły na Rejonowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Staszowie. Wśród 27 wykonawców znalazła się nasza schola i chór. Przegląd rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Frankowskiego, który podkreślił znaczenie tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Występ naszych grup został przyjęty z dużym aplauzem. Z przeglądu zespoły przywiozły dyplomy i upominki.
27 stycznia dzieci i młodzież grająca w jasełkach wyjechała do Połańca. Wyjazd był nagrodą za występy w szkole i ZOL Koniemłoty. W Połańcu odbyły się rozgrywki w kręgle. Po zaciętej rywalizacji przyszła kolej na posiłek, pyszną pizzę. Ostatnim punktem była projekcja filmu "Fernando". W radosnych nastrojach wieczorem wszyscy wrócili do domu, zapewniając o udziale w tegorocznej edycji jasełek.
22 stycznia w Radomyślu nas Sanem odbył się jubileusz misyjny naszej diecezji. Z całej diecezji przyjechali kolędnicy, by uczestniczyć we mszy świętej, wspólnym pochodzie i agapie. Wśród nich była delegacja naszej parafii.
28 stycznia w kościele parafialnym odbył się Koncert Kolęd. Podczas mszy św. wystąpiła schola parafialna, śpiewając " Jezusa narodzonego" i "W grudniowe noce". Po mszy koncertował chór, wykonując 7 utworów.
Zakończeniem spotkania była agapa dla wszystkich grup parafialnych, zorganizowana w pomieszczeniach klasztoru. Składam serdeczne podziękowania za przygotowanie i liczne uczestnictwo.
2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, w ostatnim dniu śpiewania kolęd, wystąpił podczas mszy świętej nasz chórek VIA DOMINI. Tym razem występ odbył w się w szerszym składzie, gdyż dołączyło kilka osób z parafii św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po mszy świętej, przy licznym udziale wiernych, nastąpiło jeszcze kilkunastominutowe wspólne kolędowanie. Bóg zapłać.
Zakopane, luty 2018
Dzieci i młodzież z parafii Koniemłoty nie narzekała na nudę. Podczas dwutygodniowej przerwy w szkole, była możliwość skorzystania z wyjazdów organizowanych przez parafię. Dwa razy grupa 57 osób ślizgała się na lodowisku w Dębicy, 20 ministrantów doskonaliło swe umiejętności narciarskie w Zakopanem, także 20 dzieci uczestniczyło w zajęciach w Parku Trampolin w Kielcach. W czasie podróży nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji Mc Donalds oraz seansu w kinie. Ostatni wyjazd na lodowisko w tym sezonie nastąpi 4 marca, niestety nie ma już wolnych miejsc.
1   2   3   4    5   6    7   8