10 marca społeczność Szkoły Podstawowej w Sichowie Dużym była z rewizytą w Pałacu Prezydenckim u pani Prezydentowej. Dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami zostały bardzo miło i sympatycznie przyjęte. Na początku podziwiały pałacu, poznając jego historię i wydarzenia, które miały w nim miejsce. Po godzinnym zwiedzaniu nastąpiło spotkanie z Pierwszą Damą, krótki występ artystyczny i rozmowa o szkole. Był też czas na wspólne zdjęcia. Na zakończenie był wspólny obiad i wręczanie prezentów.
Równocześnie z obradami na temat Orszaku miało miejsce Forum Młodych. Najmłodsi z ks. Pawłem brali udział w grze miejskiej związanej  z ks. prymasem Stefanem Wyszyńskim i zwiedzali Belweder.
7 marca w pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się podsumowanie Orszaków Trzech Króli. Na spotkanie przybyły delegacje z 63 miejscowości, w których odbywały się orszaki. Wśród nich byli przedstawiciele naszego orszaku. Każda delegacja opowiadała w kilku zdaniach o przebiegu swojej uroczystości, dziękując za wsparcie i pomoc Fundacji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Przed obiadem była okazja spotkania z krd. Nyczem i złożenia Mu życzeń imieninowych. Po obiedzie zaś uczestnicy udali się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Panem Prezydentem i Jego żoną. Była chwila wspomnień, podziękowania, możliwość wspólnego zdjęcia oraz uroczysta kolacja.

Święto Ofiarowania Pańskiego to wg. tradycji ostatni dzień śpiewania kolęd. Od kilku lat w naszej parafii w tym dniu odbywa się koncert kolęd w wykonaniu grup duszpasterskich. W tym roku wystąpiło kilkunastu wykonawców. Wśród nich było kilku solistów, duety, zespoły, schola i chór. Repertuar był bardzo bogaty , jak bogata jest tajemnica Narodzenia Pańskiego. Wszyscy wykonawcy byli gorąco oklaskiwani i otrzymali słodki upominek. Koncert zakończyła wspólna biesiada w budynku klasztoru.
W Okresie Narodzenia Pańskiego nasz chór koncertował w kaplicach dojazdowych w Sichowie Dużym i Sielcu. Koncerty odbywały się po mszach świętych. Wielu parafian zostało, by wspólnie przeżywać tajemnice naszej wiary, wyrażone w pięknych kolędach. Na koniec wykonawców nagrodzono brawami.
Stało się tradycją, ze w styczniu w Staszowie odbywa się Regionalny Przegląd Kolęd. Tegoroczna edycja miała miejsce w Staszowskim Ośrodku Kultury. Brała w nim udział nasza schola Perełki i chór parafialny. Występy nagrodzono gromkimi brawami a uczestnicy przywieżli  pamiątkowe nagrody.
Czas ferii to czas odpoczynku i nabierania sił do nauki i pracy. Dzieci z naszej parafii uczestniczyły w wyjazdach wypoczynkowych. Był to wyjazd do Trójmiasta oraz do Zakopanego. Oprócz tego była możliwość dwukrotnego szusowania na lodowisku w Kielcach.
W  Niedzielę Świętej Rodziny w Łoniowie odbył się Diecezjalny Dzień Rodzin, Nie zabrakło na nim przedstawicieli naszej parafii. Delegację stanowiły Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, Dekanalne Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, chór parafialny. Podczas mszy świętej pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza nasz chór wykonywał kolędy. Po mszy świętej w szkole podstawowej składano sobie życzenia, a chór wystąpił z wiązanką pieśni biesiadnych.
Kolejny raz nasza parafia brała udział w Orszaku Trzech Króli. Cieszymy się liczną obecnością i wspólnym kolędowaniem na cześć Pana.
Jak co roku licznie zgromadziliśmy się na mszy świętej o północy, witając nowonarodzone Dziecię, naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Wypraszajmy błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i parafii.
>1<>2<>3<