W ostatnią środę sierpnia odbyła się doroczna pielgrzymka do Sanktuarium w Sulisławicach. Część pielgrzymów udała się pieszo pod przewodnictwem ks. Pawła. Pozostali dojechali autobusem lub swoimi pojazdami. Wszyscy zgromadzili się na mszy świętej i apelu jasnogórskim, powierzając Matce Bożej osobiste intencje oraz sprawy naszej parafii i ojczyzny. Bóg zapłać za wspólną wędrówkę i modlitwę.
W drugą niedzielę września dzieci z klasy V obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Uroczystość została przesunięta z miesiąca maja. Dzieci wyraziły wdzięczność za rok przyjaźni z Chrystusem i Jego obecność w Eucharystii. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci.
Dożynki 2020
Uroczystości odpustowe 2020

12 września młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu był ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Obecny był także ks. kanclerz Dariusz Sidor i ks. dziekani Mariusz Piotrowski i Krzysztof Serafin. Sakrament bierzmowania oznacza dojrzałość chrześcijańską. Życzymy młodym ludziom, by w swoim życiem wyznawali wiarę, bronili jej i według niej żyli.
29 września w święto archaniołów Rafała, Gabriela i Michała w naszej parafii obchodziliśmy podwójną uroczystość imieninową, ks. proboszcza Michała i pana kościelnego Rafała. Na mszę św. w intencji solenizantów przybyły licznie delegacje grup parafialnych. Oprócz modlitwy były także serdeczne życzenia i prezenty. Po mszy św. w budynku klasztoru miał miejsce poczęstunek. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, miłe słowa i obecność pełną życzliwości.
Zgodnie z planem prac w naszym kościele parafialnym, w ostatnim czasie wrócił po renowacji na swoje miejsce w ołtarzu głównym obraz Matki Bożej. Wraz z nim zainstalowano także tzw. uszaki. Możemy podziwiać piękno obrazu bez sukienki. Sukienka zostanie założona w późniejszym czasie, obecnie jest zawieszona obok ołtarza. Polecajmy się opiece Najlepszej z Matek. Dziękujemy za złożone ofiary na renowację naszej świątyni.
7 pażdziernika w Oblekoniu odbył się Przegląd Twórczości Ludowej. Z repertuarem pieśni ludowych wystąpił w kategorii zespołów dorosłych nasz parafialny chór. Został przyjęty bardzo serdecznie i ciepło przez publiczność i jury. Ostatecznie okazało się, że nasza śpiewająca grupa zajęła drugie miejsce. Jako nagrodę otrzymaliśmy grill elektryczny. Gratulujemy.
22 listopada, w niedzielę Chrystusa Króla, odbyło się w naszej parafii ustanowienie nowych lektorów. Zadaniem lektora jest czytanie Bożego Słowa podczas mszy świętej. Po odpowiednim przygotowaniu lektorami zostali: Wiktor Rajca, Bartosz Wawrzkiewicz, Jakub Wójtowicz i Filip Żyła. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w Bożej służbie. W tym dniu dzieci ze Szkoły Podstawowej  przyniosły wykonane przez siebie korony dla Pana Jezusa. Na zdjęciach widzimy także odnowiony obraz Matki Bożej w ołtarzu głównym i portal wejściowy do zakrystii po renowacji. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
Poranna msza święta w wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego była zakończeniem roratniego czuwania w naszej parafii. Przebiegało ono pod hasłem "Cud nad cudami". Nauki roratnie poświęcone były sakramentowi eucharystii. Ostatnie spotkanie połączone było z rozdaniem nagród najbardziej wytrwałym. Spośród kilkudziesięciu uczniów i młodych ludzi, trzynaścioro nie opuściło żadnych rorat. Księża uhonorowali wytrwałych upominkami, nie zabrakło również słodkiego upominku dla dorosłych. Roraty przyczyniły się do lepszego poznania eucharystii oraz dobrego przygotowania się na przyjście Zbawiciela.
Jak co roku w noc Narodzenia Pańskiego nasza parafia zgromadziła się przy żłóbku. Licznie adorowaliśmy Nowonarodzonego Jezusa podczas Pasterki. Obstawę liturgiczną zapewniło grono lektorów i chórek Via Domini. Niech Pan Jezus udziela całej naszej parafii swojego Błogosławieństwa i ma nas w swojej opiece przez kolejny rok.
>1<>2<>3<