18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - papieża Polaka. To wydarzenie uczciliśmy uczestnictwem we mszy św., nabożeństwie majowym przy grocie Matki Bożej obok kościoła i modlitwą przy płaskorzeźbie naszego wielkiego rodaka. Pamiętaliśmy także o pomniku Jana Pawła II w Sichowie Dużym. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wykonały kwiaty dla papieża. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim. Bóg zapłać za wspólna modlitwę.
1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Na mszę św.. zostały zaproszone dzieci z naszej parafii. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Uroczystość była połączona z wręczeniem nagród za udział w konkursie poświęconym sw. Janowi Pawłowi II. dziękujemy Pani katechetce za przygotowanie upominków i nagród.
11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Uczestniczyliśmy we mszy sw. a później w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy, Bóg zapłać za zaangażowanie wszystkich uczestników i przygotowanie procesji i ołtarzy.
21 czerwca udaliśmy się na pierwszy w tym roku rajd rowerowy. Celem był klasztor w Stopnicy. Na starcie stanęło ponad 30 cyklistów. Niestety plany pokrzyżowała deszczowa pogoda. Dojechaliśmy do Oleśnicy i po dłuższym postoju z powodu ulewy, wróciliśmy do domów. W budynku klasztornym było jeszcze krótkie spotkanie przy kawie, herbacie i słodkościach. Miejmy nadzieję, że następnym razem uda się dotrzeć do celu.
W wakacyjne niedziele odbyły się rajdy rowerowe do Oleśnicy i Stopnicy. Pierwszy rajd pokrzyżował deszcz, drugi odbywał się w pełnym słońcu i był połączony ze zwiedzaniem opactwa w Oleśnicy. Pod przewodnictwem miejscowego proboszcza poznawaliśmy tajniki życia zakonnego. Na zakończenie odbyła się uczta przy grillu. Dziękujemy wszystkim za udział i radosne przeżywanie niedzieli.
Tradycją stały się wakacyjne turnusy wakacyjne dla naszych parafian. W tym roku wybór padł na Jarosławiec. W dwóch turnusach, lipcowym i sierpniowym uczestniczyło 108 osób. Wypoczynek połączony był ze zwiedzaniem okolicy. Byliśmy w Dolinie Charlotty, Ustce i Darłowie. Nie zabrakło zabawy i dobrego humoru. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
W parafii Zaborowice nasz rodak ks. kan. dr Zbigniew Kołton otrzymał stopień generała brygady drużyn strzeleckich. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Przybyli licznie parafianie oraz delegacje drużyn strzeleckich z Woj. Świętokrzyskiego. Nie zabrakło także delegacji z naszej parafii i śpiewów państwa Kozłowskich, którzy uświetniających nadanie tytułu. Księdzu generałowi serdecznie gratulujemy.
Każdego roku w Szydłowcu i Pelagowie odbywają się uroczystości ku czci ks. Romana Kotlarza. Od wielu lat także nasza parafia włącza się, uczestnicząc we mszy świętej i jubileuszowym spotkaniu. I w tym roku nie zabrakło przedstawicieli wspólnoty koniemłockiej. Zarówno w Szydłowcu, jak i w Pelagowie modliliśmy się o rychłą beatyfikację naszego rodaka, ks. Romana.
W niedzielę, 23 sierpnia, w Koniemłotach, obchodzono 44. rocznicę śmierci tragicznie zmarłego ks. Romana Kotlarza. W rodzinnej miejscowości księdza odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterskiego duchownego.
Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Koniemłotach modlitwą w intencji zmarłego. Modlitwę odmówił proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koniemłotach, ks. dr Michał Łukasik.
Kwiaty na mogile kapłana złożyli między innymi: Piotr Wawrzyk – poseł na Sejm RP i wiceminister spraw zagranicznych, delegacja poseł Agaty Wojtyszek, Marek Jońca - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych: Leszek Kopeć - burmistrz Staszowa wraz z zastępcą dr Ewą Kondek, Leszek Guzal – wicestarosta staszowski, Stanisław Batóg – wiceprzewodniczący rady powiatu staszowskiego, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej – Delegatury w Kielcach, delegacje zakładów pracy, „Solidarności”, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta i gminy Staszów.
Wydarzenie uświetniła Orkiestra Dęta Grupy Azoty KiZCHS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych „Solidarność”.
Następnie w tutejszym kościele odbyła się Msza święta w intencji zmarłego kapłana, o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, której przewodniczył ks. kan. Jan Bukowski z Sandomierza. Kaznodzieja podkreślił znaczenie osoby ks. Romana Kotlarza podczas wydarzeń radomskich. Porównał oddanie życia przez ks. Kotlarza do męczeństwa apostołów, którzy także ponieśli śmierć za prawdę ewangelii.
Po zakończonej mszy świętej, księdza Romana Kotlarza oraz czas tworzenia „Solidarności” wspominali: Krzysztof Lipiec- poseł na Sejm RP, Piotr Wawrzyk – poseł na Sejm RP i wiceminister spraw zagranicznych oraz Waldemar Bartosz przewodniczący NSZZ ,,Solidarność” ziemi świętokrzyskiej.
Końcowym akcentem uroczystości było złożenie kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym księdza Romana Kotlarza.