8 września przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Mszy świętej odpustowej i kazanie wygłosił ks. Wacław Hapak, proboszcz parafii Andrzejów. Na naszą uroczystość przybyli goście z parafii Kopcie. Wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta oraz schola „Perełki Maryi”. Bóg zapłać za liczny udział wiernych, delegacje i przygotowanie poczęstunku.

1 października w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Wśród ponad trzech tysięcy czcicieli Maryi była 35 osobowa grupa z naszej parafii. Pielgrzymi zapoznali się z historią sanktuarium, wysłuchali konferencji ascetycznej, odmówili modlitwę różańcową oraz uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej przez biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Polecaliśmy Matce Bożej naszą parafię.

W uroczystość świętych archaniołów Michała, Rafała i Gabriela wspólnota parafialna uczciła dzień imienin ks. proboszcza Michała. Podczas mszy świętej sprawowanej w intencji solenizanta wystąpił nasz zespół oraz  nowopowstała schola parafialna. Z życzeniami i kwiatami przybyły liczne delegacje: ministranci, schola, dzieci, Róże Różańcowe, Koło Radia Maryja, Domowy Kościół, Rada Parafialna oraz strażacy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
W dniach 14 i 15 października grupa parafialna pielgrzymowała do miejsc związanych z początkiem państwowości polskiej oraz z siostrą Faustyną. Pątnicy modlili się w kościele do którego uczęszczała w dzieciństwie Faustyna Kowalska, zobaczyli również jej dom rodzinny w Głogowcu. Kolejnym punktem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium w Licheniu. Tu parafianie zwiedzili teren sanktuarium, uczestnicząc we mszy świętej, drodze krzyżowej, apelu Jasnogórskim z procesją ze świecami. Po Licheniu był Toruń z nowym Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Tu pielgrzymi uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz dzięki opiece o. Mariana Sojki zwiedzili Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe, m.in. wyższą uczelnię. Z Lichenia uczestnicy pojechali do Gniezna, by oddać się zadumie w bazylice katedralnej, oglądając  relikwię św. Wojciecha i "drzwi gnieźnieńskie". Do domu wrócili po północy pełni energii duchowej i wrażeń.

W piątek 28 października Szkoła Podstawowa w Sichowie Dużym obchodziła 200 rocznicę powstania. Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Frankowskiego. Wraz z księdzem biskupem mszę świętą celebrowali księża katecheci, uczący w tej szkole: ks. Atrur Burdzy i ks. Marek Sikora ksiądz rodak Zbigniew Kołton, ks. proboszcz oraz księża goście. Liturgię uświetnił zespół Sichowianie. Po mszy świętej rozpoczęła się część oficjalna z udziałem władz samorządowych i licznych gości, wręczono nagrody i pamiątki. Młodzież przedstawiła program artystyczny nawiązujący do historii szkoły.


W piękny jesienny dzień 5 listopada na pielgrzymi szlak udała się grupa dzieci i młodzieży z opiekunami. Tym razem droga wiodła przez Bogorię i Opatów do Ostrowca świętokrzyskiego. Pierwszym miejscem postoju była Bogoria, ponieważ znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, w którym posługę kustosza pełni poprzedni proboszcz naszej parafii ks. Paweł Cygan. Ksiądz Paweł przedstawił historię Cudownego Wizerunku, podarował także obrazki z modlitwą do Matki Bożej. Po otrzymaniu błogosławieństwa pielgrzymi ruszyli do Opatowa. Najpierw zwiedzili podziemia opatowskie, poznając historię miasta, następnie udali się do jednego z najstarszych kościołów Diecezji Sandomierskiej, kolegiaty. Tutaj pod kierunkiem pani przewodnik, dzieci poznały "Lament Opatowski" oraz dzieje tego najcenniejszego zabytku. Kolejnym miastem był Ostrowiec Świętokrzyski i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tutaj odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pielgrzymi mieli okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia. Stąd tylko krok dzielił od kolejnego punktu programu, czyli wizyty w kościele pw. Matki Odkupiciela. Tu ks. proboszcz Jan Bukowski opowiedział historię kościoła i ostrowieckiego krzyża a także zachęcił do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Po modlitwie był poczęstunek na plebanii. Stamtąd, wstępując jeszcze na obiad pielgrzymi ze śpiewem wrócili do domu. Wyjazd był nagrodą za systematyczne uczęszczanie na nabożeństwa październikowe i został dofinansowany przez parafię.


Obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały w parafii Koniemłoty uroczysty charakter. W dniu 11 listopada o godz. 11.30 w kościele parafialnym sprawowano mszę świętą w intencji Ojczyzny, koncelebrowaną przez proboszcza parafii, ks. Michała Łukasika oraz rodaka, ojca Mariana Sojkę, redemptorystę. Poprzedził ją koncert zespołu Sichowianie. Artyści przypomnieli zebranym pieśni patriotyczne, zachęcając do wspólnego śpiewu. Po mszy świętej uczestnicy udali się przed obelisk ks. Romana Kotlarza, męczennika wydarzeń radomskich z 1976 r., gdzie modlili się Litanią Narodu Polskiego. Na koniec zaśpiewano hymn "Boże coś Polskę". Druga część obchodów patriotycznych odbyła się w niedzielę 13 listopada. W tym dniu ze swoim programem słowno - muzycznym wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Jarosławicach. Z powagą i zadumą wysłuchano prozy, wierszy i pieśni patriotycznych. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim artystom występującym w piątek i niedzielę za piękny występ a ich opiekunom za włożony wkład w przygotowanie i dowiezienie do kościoła parafialnego.


W czwartek,17 listopada w Staszowie, odbył się Rejonowy Turniej Ministrantów w piłce halowej. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. W najstarszej kategorii brali udział ministranci z naszej parafii zdobywając I miejsce. Przywieźli ze sobą puchar i awans do następnego etapu, finału diecezjalnego, który odbędzie się w Dwikozach 10 grudnia. Nasi zawodnicy to: Bartłomiej Szlufik, Sebastian Nastalski, Grzegorz Rakowski, Patryk Tomczyk, Dariusz Maj, Kamil Godzwon, Kacper Pogorzelski. Opiekunem i trenerem był ks. Artur. Życzymy dalszych sukcesów w finale diecezjalnym.
50 osób z naszej parafii uczestniczyło w ogólnopolskiej pielgrzymce do Krakowa - Łagiewnik, gdzie miał miejsce akt intronizacyjny Chrystusa na Króla Polski. Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo krzyża, po którym nastąpiła konferencja o znaczeniu intronizacji. Wierni uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Po mszy świętej przed wystawionym Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, odczytano akt intronizacyjny. To doniosłe wydarzenie w dziejach Polski odbyło się z udziałem wielu tysięcy pielgrzymów z naszej Ojczyzny. W intencji wyjeżdzających będzie sprawowana msza święta w dniu 18 grudnia o godz. 11.30.
Dzień Wszystkich Świętych- cmentarz parafialny