Orszak Trzech Króli 2019
W ferie zimowe grupa ministrantów wraz z rodzicami przebywała w Zakopanem. Atrakcją były codzienne zjazdy na nartach, ślizgi na lodowisku a także kulig. Czas wypoczynku szybko minął i trzeba było wracać do domu.
2 marca w Warszawie odbyło się podsumowanie Orszaków Trzech Króli. Uczestniczyła w nim także delegacja naszej parafii. Po przedstawieniu orszakowej statystyki, każda z delegacji mówiła o swoim orszaku, o organizacji, przebiegu, sukcesach i trudnościach. Po obiedzie wszyscy wspólnie zwiedzili Zamek Królewski.
Okres Narodzenia Pańskiego to czas śpiewania kolęd. Nasze śpiewające grupy: schola Perełki i Chór parafialny wystąpiły podczas kilku koncertów. Najpierw na Rejonowym Przeglądzie w Staszowie, następnie w parafii Mściów i Kopcie, gdzie były bardzo życzliwie i gościnnie przyjmowane, sezon zakończyły koncertem w kościele parafialnym. Życzymy dalszych sukcesów.
Mściów 2019
Kopcie 2019
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Licznie zgromadzeni wierni przyjęli popiół na swoją głowę na znak rozpoczęcia czasu nawrócenia i poprawy swojego życia. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich owocny, także przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej,
Gorzkich Żalach i rekolekcjach.
W nocy z 10 na 11 marca na Jasnej Górze przed obliczem Matko Bożej Królowej Polski czuwali wierni Dekanatu Połaniec. Modlili się w intencji powołań, swoich parafii, polecając także swoje osobiste sprawy. Wśród nich była liczna grupa z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Pawła.
17 marca żegnaliśmy w naszej parafii ks. Marka. Z dniem 1 marca, decyzją ks. biskupa sandomierskiego ks. Marek pracuje w parafii Modliborzyce. Dziękujemy za 3 i pół roku posługiwania w naszej parafii i życzymy obfitości łask Bożych na dalszej kapłańskiej drodze.
1   2   3    4   5