27 kwietnia, dzień przed świętem Bożego Miłosierdzia grupa osób z naszej parafii pielgrzymowała do Oświęcimia, Wadowic i Łagiewnik. Pielgrzymi zwiedzili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince, Muzeum - Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach oraz modlili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dla naszej młodzieży wyjazd był nagrodą za uczestnictwo w przygotowaniu Misterium Męki Pańskiej.
4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona górników i hutników. Z tej okazji druhowie strażacy zamówili mszę św. wypraszając Boże Błogosławieństwo i opiekę świętego patrona. Na mszy świętej zjawili się strażacy z całej naszej parafii wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których był burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć. Po mszy świętej, w poszczególnych remizach odbyły się okolicznościowe spotkania.
W naszej parafii zakończyliśmy poświecenie pól. Czekamy teraz na obfite plony.
Szczęść Boże w pracy rolniczej.
17 maja ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
Niech Duch Święty umacnia młodych ludzi do dawania świadectwa wiary i realizowania jej w dojrzałym życiu.
18 maja w Kaliszu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Kręgów Rodzin.
W spotkaniu uczestniczyła także delegacja naszej Oazy Rodzin.
20 maja 17 dzieci z klas III przyjęło Pana Jezusa do swojego serca.
Niech Pan Jezus zawsze gości w ich sercach a ich życie niech będzie świadectwem miłości do Niego.
Podsumowanie działalności Koła Teatralnego w sezonie 2018/2019
26 maja w Garbowie nasi delegaci - schola "Perełki Maryi" i Chór Parafialny zaprezentowali się na Festiwalu Piosenki Maryjnej w Garbowie, zdobywając puchary i nagrody /III i I m./
Czerwcowa sobota i niedziela to parafialna pielgrzymka na Śląsk. Najpierw Sanktuarium Maryjne w Piekarach Śląskich, póżniej Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim i wreszcie Góra Świętej Anny. Drugi dzień to Wrocław ze wspaniałą katedrą, ZOO, rynkiem i Panoramą Racławicką. Piękna pogoda i wspaniałe wrażenia.
18 czerwca dzieci z klas III wraz z rodzicami odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim. Po mszy świętej, w która się bardzo zaangażowały, zwiedziły miejsce święte wraz z muzeum. W drodze powrotnej odwiedziły ks. Marka w parafii Modliborzyce, który dla pielgrzymów przygotował ognisko z kiełbaskami, Bóg zapłać.
Parafia Koniemłoty podczas Uroczystości Bożego Ciała
1   2   3    4   5