13 maja dzieci z klas IV przeżywały uroczystość rocznicy I Komunii świętej. W swoich komunijnych strojach, przed kościołem otrzymały błogosławieństwo rodziców i z radosnym  śpiewem weszły do kościoła, by w uroczystej mszy świętej dziękować za rok przyjażni z Panem Jezusem. Swoimi wierszami i pieśniami obiecywały trwać w tej przyjażni na całe życie. Na zakończenie otrzymały pamiątkę tego radosnego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.
15 maja obchodziliśmy jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks proboszcza Michała Łukasika. Na mszę świętą przybyło wielu kapłanów, m. in. z dekanatu na czele z ks. dziekanem, z parafii rodzinnej, z pierwszej parafii z Ostrowca Świętokrzyskiego, kolega z roku święceń. Przybyli także delegaci z poprzednich parafii z Kopci i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe strażaków z terenu parafii oraz Orkiestra Hut Szkła.   Po wspólnej modlitwie z udziałem chóru parafialnego, zespołu Via Domini, delegacje i przedstawiciele wszystkich grup parafialnych złożyły życzenia oraz prezenty jubileuszowe. Na zakończenie ks. jubilat udzielił indywidualnego błogosławieństwa, wręczając okolicznościowe obrazki. Po mszy świętej ciąg dalszy spotkania odbył się w gościnnym lokalu p. Tadeusza Wrześniaka w Grzybowie.
20 maja 36 dzieci z naszej parafii przyjęło pierwszy raz Pana Jezusa do swojego serca. Po trzyletnim okresie przygotowawczym w rodzinie i szkole, nadszedł ten upragniony dzień. W asyście swoich rodziców i chrzestnych, pod przewodnictwem księży dzieci dziękowały za dar wiary i eucharystii. Obecne były również panie dyrektorki i wychowawczynie z naszych szkół. Uroczystość zakończyła wspólna fotografia. Dzieci uczestniczyły również w obchodach Białego Tygodnia i Bożego Ciała.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa jak co roku miała charakter bardzo uroczysty. Po mszy świętej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, przy których odczytano fragmenty Ewangelii. W procesji licznie uczestniczyły grupy parafialne, dzieci
pierwszokomunijne. Liturgiczna Służba Ołtarza, chór parafialny. Procesja to symbol pielgrzymki ludzkiego życia. Wyrażamy wszystkim wdzięczność za wspólną modlitwę i sprawną organizację.
2 czerwca w ramach jubileuszu naszej diecezji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Diecezjalny Jubileusz Rodzin. Szczególnie zaproszeni byli małżonkowie z 25 letnim stażem małżeńskim. Była tam także delegacja z naszej parafii. Jubilaci otrzymali z rąk księży biskupów pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Już trzeci raz rowerzyści z naszej parafii wyruszyli na rowerowy szlak. Po Rytwianach i Beszowej celem wyprawy był  Strzegom. Pielgrzymi zwiedzili piękny drewniany, zabytkowy kościół i wysłuchali ciekawej opowieści księdza proboszcza Krzysztofa Lechowicza.
W drodze powrotnej na grilla zaprosiły panie z KGW w Święcicy. Przy wspólnym śpiewie biesiadowano do wieczora.

1   2   3   4    5   6    7   8