Parafia Koniemłoty już tradycyjnie w czasie wielkanocnym organizuje pielgrzymkę do Krakowa. Odbyła się ona 15 kwietnia. Pielgrzymi zwiedzili klasztor w Mogile, kościół Arkę Pana a także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie razem z delegacjami Caritas, obchodzącymi swój doroczny zjazd, uczestniczyli we mszy świętej. Ostatnim punktem było nawiedzenie Sanktuarium Jana Pawła II.
28 kwietnia parafia Wspomożenia Wiernych wraz z całym dekanatem składała podziękowania proboszczowi i dziekanowi ks. Witoldowi Dobrzańskiemu. Ks. dziekan odchodzi na zasłużoną emeryturę. Podziękowanie odbyło się podczas mszy świętej z udziałem licznych delegacji. W imieniu naszej parafii i Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, słowo podziękowania wypowiedziała Irena Pogorzelska, przewodnicząca Rady Parafialnej naszej wspólnoty. Bóg zapłać ks. dziekanowi za wieloletnia posługę.
Legion Maryi z naszej parafii uczestniczył w spotkaniu legionowym w Bogorii. Zgromadzili  się na nim legioniści z całego okręgu. Była wspólna msza święta, modlitwy legionowe i poczęstunek.
24 kwietnia, w wigilię święta św. Marka, wspólnota parafialna modliła się za naszego ks. wikariusza, uczestnicząc we mszy świętej. Zgromadzili się na niej liczni wierni, życzliwi ks. Markowi. Delegacje grup parafialnych złożyły życzenia i wręczyły upominki. Ks. Marek poczęstował wszystkich słodkościami.
W Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, przybył do naszej parafii ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, by udzielić naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 46 osób.           Niech Duch Święty umacnia ich wiarę i prowadzi drogą chrześcijańskiego życia.
W ramach jubileuszu Diecezji Sandomierskiej, 21 kwietnia w Katedrze w Sandomierzu odbyło się spotkanie ruchów i stowarzyszeń, zrzeszających wiernych świeckich. Uroczystość rozpoczęła msza św., kolejnym punktem było spotkanie w Domu Katolickim i poczęstunek. Nie zabrakło tam także przedstawicieli naszej parafii.
22 kwietnia przybył do naszej parafii ks. dr Tomasz Cuber, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Podczas mszy świętych, w Niedzielę Dobrego Pasterza głosił kazania, a o 11.30 udzielił błogosławieństwa wszystkim rodzinom.
Po mszy św. rozpoczął Dekanalne Spotkanie Małżeństw Dekanatu Połaniec. Przybyło na nie wiele rodzin, które wysłuchały prelekcji pary prowadzącej, p. Bąków z Ostrowca świętokrzyskiego. Był także czas na wspólny posiłek i spotkanie przy kawie i herbacie.   
Od 29 kwietnia do 1 maja w naszej diecezji odbyło się Święto Młodych. Uroczystości nawiązywały do 200 lecia Diecezji Sandomierskiej. 1 maja wszyscy zebrali się w Sandomierzu, w Wyższym Seminarium Duchownym,
by wspólnie się modlić i bawić. Nie zabrakło także przedstawicieli młodzieży z naszej parafii.
Jak co roku, w przeddzień wspomnienia św. Floriana, strażacy obchodzili swoje święto uczestnicząc we mszy świętej. Przybyli delegaci z Koniemłot, Krzczonowic, Grzybowa, Sichowa Małego, Tuklęczy i Święcicy. Wspólnie dziękowali za bezpieczną służbę i prosili Boga przez wstawiennictwo św. Floriana o błogosławieństwo. Popołudnie spędzono przy wspólnym grillu.
Rozpoczęliśmy w naszej parafii modlitwę o pomyślne plony i zbiory. W każdej wiosce będzie msza święta i poświęcenie pól. Wypraszamy Boże błogosławieństwo dla każdego ludzkiego trudu, a szczególnie dla pracy rolnika.
1   2   3   4    5   6    7   8