29 września w Sichowie Dużym na stadionie sportowym odbył się II Przegląd Piosenek Ludowych. Uczestniczyły w nim zespoły z naszej parafii: chór i schola. Obie grupy odniosły sukces, schola zajęła III miejsce a chór zdobył wyróżnienie.
W piątek wieczorem, 5 października wyruszyła długo oczekiwana pielgrzymka na Litwę. Po całonocnej podróży w sobotę zwiedzaliśmy Wilno. Przewodnikiem była Pani Alicja, mieszkanka tego miasta. Byliśmy w ciekawych miejscach związanych z naszą historią oraz z kultem Bożego Miłosierdzia i św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wieczorem uczestniczyliśmy w biesiadzie litewskiej. Niedziela to msza sw. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży oraz zwiedzanie pięknego miasta Troki wraz z rejsem statkiem. Czas szybko minął i po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Koniemłotach zameldowaliśmy się wczesnym rankiem.
30 września odbył się w Koniemłotach II Piknik Parafialny pod nazwą "Odkrywamy nasze talenty". Festyn dedykowany był wszystkim rodzinom naszej parafii a zarazem zaproszeniem do wspólnej zabawy. Na szczęście publiczność dopisała i nie zabrakło chętnych do udziału w licznych konkursach prowadzonych przez panią Marzenę Szczepkowską. Było także kogo oglądać na scenie, gdyż wystąpiły: Orkiestra Dęta Hut Szkła p. Wrześniaka, reprezentacje wszystkich szkół z terenu parafii, chór i schola, zespół Sichowianie, panie z KGW w Świecicy. Piknik ubogacił pokaz druhów strażaków z naszej parafii i Staszowa. Można było kupić cos do jedzenia i picia, a także wziąć udział w loterii, której dochód przeznaczony był na dalszą renowację świątyni. Festyn zakończyła zabawa z zespołem Regent. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom oraz pomocnikom. Następny festyn w przyszłym roku.
29 września w Uroczystość Świętych Archaniołów ks. proboszcz obchodził dzień swoich imienin. Dzień później, w niedzielę podczas mszy św. o 11.30, wierni modlili się o Boże Błogosławieństwo dla solenizanta. Przybyły delegacje wszystkich grup parafialnych a ich przedstawiciele składali życzenia przy ołtarzu. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym, wyraził wdzięczność za wszelką życzliwość i pomoc oraz zaprosił na coś słodkiego.
22 i 23 września to dni pielgrzymki do Krakowa i Zakopanego. W Krakowie modliliśmy się z wiernymi naszej diecezji w Katedrze Wawelskiej, następnie w Sanktuarium Jana Pawła II. W Zakopanem zobaczyliśmy Gubałówkę, Dolinę Kościeliską, modliliśmy się w Sanktuarium na Krzeptówkach. Podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. W drodze powrotnej była okazja zabawy na torze saneczkowym w Kluszkowcach.
22 września mięliśmy okazję uczestniczyć w koncercie Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert odbył się w Kielcach. Z naszej parafii wyjechało 50 osób. Dziękujemy O. Marianowi Sojce za przekazanie zaproszeń na to wielkie artystyczne wydarzenie.
26 września grupa rowerzystów z naszej parafii udała się na kolejną wyprawę. Tym razem celem był Szydłów. Po powitaniu przez ks. proboszcza zostaliśmy oprowadzeni po miasteczku, kościele św. Ducha, rynku, zamku. Wizytę zakończyła wspólna agapa przy grillu.
W  dniu 90 urodzin ks. Romana Kotlarza, 17 października w parafii Koniemłoty odbyły się uroczystości ku czci tego wielkiego kapłana. Rozpoczęła je msza święta w intencji o beatyfikację ks. Romana, następnie wszyscy przeszli pod obelisk składając wiązanki i znicze. Po zakończeniu nabożeństwa, w budynku klasztoru odbyła się okolicznościowa wieczornica, podczas której przedstawiono sylwetkę ks. Romana, recytowano poezję Jemu poświęconą i wspominano Jego postać.
W  dniu 90 urodzin ks. Romana Kotlarza, 17 października w parafii Koniemłoty odbyły się uroczystości ku czci tego wielkiego kapłana. Rozpoczęła je msza święta w intencji o beatyfikację ks. Romana, następnie wszyscy przeszli pod obelisk składając wiązanki i znicze. Po zakończeniu nabożeństwa, w budynku klasztoru odbyła się okolicznościowa wieczornica, podczas której przedstawiono sylwetkę ks. Romana, recytowano poezję Jemu poświęconą i wspominano Jego postać.
26 października w Centrum Bajki w Pacanowie odbył się V Świętokrzyski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W tym roku po raz pierwszy wzięła w nim udział schola Perełki, śpiewając utwór "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Występ w tym ciekawym miejscu był okazją do zwiedzenia Centrum z przewodnikiem i uczestnictwa w warsztatach plastycznych o tematyce symboli narodowych. Dzień minął bardzo szybko i ciekawie.
27 października był dla naszej wspólnoty dniem radosnym. Ośmiu naszych ministrantów dostąpiło godności lektora. W specjalnym liturgicznym obrzędzie sprawowanym przez księdza dziekana zostali dopuszczeni do czytania Słowa Bożego podczas mszy świętych i nabożeństw. Dzień ten był poprzedzony licznymi spotkaniami, w czasie których poznawano Pismo Święte i doskonalono technikę czytania. Po mszy świętej odbyły się zawody sportowe w piłce nożnej, na których nasi reprezentanci zdobyli dwa drugie miejsca.
1   2   3   4    5   6    7   8