18 sierpień to dzień męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. W tym dniu od lat w Pelagowie, w parafii gdzie pełnił posługę kapłańską ks. Roman, odbyły się uroczystości rocznicowe. Przewodniczył im ks. biskup Marek Solarczyk. Była również delegacja naszej wspólnoty parafialnej. Po mszy św. złożono kwiaty pod plebanią i obeliskiem. Całość zakończyła wspólna agapa.
Kaplica w Sichowie Dużym nosi tytuł Matki Bożej Częstochowskiej. Co roku 26 sierpnia odbywa się tam odpust ku czci Maryi. Również i w tym roku zgromadził on wielu mieszkańców, czcicieli Matki Bożej. Przyniesiono wieniec dożynkowy, dziękując za tegoroczne plony. Zanoszono wspólną modlitwę, oprawę muzyczną zapewnili państwo Kozłowscy. Kilka zdjęć z tego wydarzenia.
Ostatnia sobota sierpnia to dzień parafialnej pieszej pielgrzymki do Matki Bożej Sulisławskiej. Każdego roku pieszo pielgrzymuje kilkadziesiąt osób (w tym roku 50), ponosząc trud całodziennej wędrówki. Wielu dojechało autokarem i samochodami prywatnymi. Dzień ten jest naszym parafialnym spotkaniem u naszej Matki. Msza święta, adoracja, wspólne śpiewy, Apel Jasnogórski to główne akcenty modlitwy wspólnotowej, był także czas na modlitwę osobistą. Zawierzyliśmy Matce Bożej naszą wspólnotę, rodziny i nas samych.
Ostatni nadmorski turnus odbył się w Jastrzębiej Górze. Trwał 10 dni. Wypoczywający korzystali  przebłysków słońca, bawili się na dyskotece z grillem, zwiedzili Hel i Trójmiasto. Czas wypoczynku minął szybko, podczas powrotu obiecano, że spotkamy się za rok.
8 września obchodziliśmy święto Narodzenia NMP, dzień naszego odpustu parafialnego. Kazania głosił O.Piotr z Budzisk, który już wkrótce będzie pracował we Włoszech. Po mszy św. o godz. 11.30 uczestniczyliśmy w procesji eucharystycznej powierzając Maryi całą naszą wspólnotę parafialną.
W pierwszą niedzielę września obchodziliśmy Dożynki Parafialne. Przybyły delegacje z wieńcem i chlebem, reprezentujący Grzybów i Krzczonowice. Mszę świętą dziękczynną sprawował ks. neoprezbiter Karol Klecha, pochodzący z parafii Kopcie a pracujący w parafii św. Bartłomieja w Staszowie. Na zakończenie ksiądz Karol udzielił wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.
Tradycyjnie we wrześniu odbył się parafialny wyjazd integracyjny. Tym razem celem była stolica polskich Tatr czyli Zakopane. Udało się tam 54 osób, by zachwycać się pięknem gór oraz góralskim folklorem. W części turystycznej wyjazdu odbył się marsz Doliną Chochołowską, wyjazd na Gubałówkę, zakupy na bazarze i na Krupówkach oraz zabawa przy muzyce góralskiej. Część religijna to udział w góralskiej procesji Fatimskiej i msza św. w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach. Pogoda dopisała, więc i wyjazd można uznać za udany.
Ostatnia niedziela września przebiegała pod znakiem zabawy. Na placu przy kościele odbył się kolejny Festyn Parafialny "Odkrywamy nasze talenty". Na scenie zaprezentowały się liczne grupy: soliści, zespoły, schola, chór, Koła Gospodyń Wiejskich, reprezentanci szkół. Nad całością czuwał PIANO Kondek. Występom towarzyszyła loteria, degustacje potraw, zabawy i konkursy z nagrodami, dmuchańce, pokazy strażackie oraz ratownictwa medycznego. Była także możliwość szczepień. Współorganizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Grzybowie. Bóg zapłać sponsorom i wszystkim uczestnikom.
29 wrzesień, dzień świętych Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela to dzień imienin ks. proboszcza i pana kościelnego. W tym dniu w kościele parafialnym była sprawowana msza święta w intencji solenizantów. Zgromadziły się na niej liczne parafialne delegacje i księża goście. Po mszy świętej dalsza część przebiegała w budynku klasztoru. Na uroczystość imieninową przybyli także goście z Kopci. Bóg zapłać za udział i wspólną modlitwę.
9 października w słoneczną sobotę 60 pielgrzymów udało się do Częstochowy na Jasną Górę, by powierzać naszą parafię Matce Bożej. Pielgrzymi uczestniczyli we mszy świętej, Drodze Krzyżowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia Bożego. Po drodze doskonalili swoją umiejętność śpiewu pieśni religijnych i biesiadnych. Nie zabrakło także modlitwy różańcowej. Dzień upłynął szybko, pełen duchowych przeżyć.
13 listopada grupa pielgrzymów udała się do Niepokalanowa i Loretto. W Niepokalanowie uczestniczyliśmy we mszy świętej, obejrzeliśmy przedstawienie Męki Pańskiej, zwiedziliśmy Muzeum św. O. Maksymiliana oraz Muzeum Strażackie. Wzmocnieni duchowo po pysznym obiedzie udaliśmy się do następnego punktu wyjazdu, do Loretto. Tam modliliśmy się za całą naszą wspólnotę, zwiedzając piękne sanktuarium.  Był to niestety już ostatni wyjazd pielgrzymkowy w tym roku.
W dniu 11 listopada modliliśmy się w int. Ojczyzny. Była msza św., przemarsz pod Krzyż Katyński i obelisk Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, wspólny śpiew hymnu narodowego i innych pieśni, modlitwa za poległych w obronie Polski. Bóg zapłać za liczny udział.
W dniu 2021-12-12 w naszej parafii maiła miejsce podniosła uroczystość. Do posługi ministranckiej i lektorskiej zostali dopuszczeni kolejni kandydaci. złożyli oni uroczystą przysięgę, otrzymali księgę Pisma świętego oraz odpowiedni strój. Byli to: Wojciech Kosik, Konrad Sapa, Szymon i Wiktor Wojciechowscy. Gratulujemy i życzymy wszelkich łask w posłudze przy Ołtarzu Pańskim.
>1< >2< >3< >4< >5<