W pięknym wiosennym miesiącu maryjnym obchodziliśmy w parafii dwie piękne uroczystości. Pierwszą z nich była rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV. Dzieci przybyły do świątyni, by podziękować za rok szczególnej bliskości z Panem Jezusem w sakramencie eucharystii. Drugą uroczystością było przyjęcie Pana Jezusa przez uczniów kl. III. To bardzo ważne wydarzenie w życiu religijnym dziecka. Życzymy wierności Panu Jezusowi i Jego nauce przez całe życie.
18 maja obchodziliśmy 101 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Także i w naszej parafii pamiętaliśmy o wielkim Polaku. Sprawowaliśmy mszę św. o Boże Błogosławieństwo za wstawiennictwem świętego papieża, obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej, uczestniczyliśmy w procesji, zapalając znicze w formie serca. Znicze zostały również złożone przed pomnikiem Jana Pawła II w Sichowie Dużym.
30 maja gościliśmy w naszej parafii J.E. Ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 29 osób. Wierzymy, że Duch Święty umocnił młodych ludzi, by mężnie wyznawali swoją wiarę i trwali mocno w Kościele Chrystusowym.
W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wysławialiśmy Jezusa Eucharystycznego podczas mszy świętej i procesji. Pięknie przygotowane ołtarze oraz liczny udział wiernych to radość nas wszystkich. Szczególnie cieszy udział najmłodszych. Druhowie strażacy przygotowali nowy krzyż, który został poświęcony. Niech Pan Jezus, który wyszedł na nasze opłotki wszystkim błogosławi.
>1<>2<>3<>4<>5<