Święcenie pól Tuklęcz
Maj i czerwiec to tradycyjnie już w naszej parafii, miesiące modlitw o dobre urodzaje i bezpieczeństwo w pracy na roli. W każdej miejscowości gromadzili się mieszkańcy, by uczestniczyć we mszy świętej i obrzędzie "poświęcenia pól". Cieszymy się, ze tradycja ta jest nadal podtrzymywana. Po zasiewach i udanych zbiorach zgromadzimy się, aby złożyć Bogu dziękczynienie. Niech Bóg wspiera wszystkich pracujących na roli. Zdjęcia z Gaju Koniemłockiego i Tuklęczy.
Święcenie pól Gaj Koniemłocki
28 maja pożegnaliśmy w Toruniu O.Mariana Sojkę, redemptorystę. O.Marian, zawsze nam życzliwy, interesujący się naszymi parafialnymi sprawami, szczególnie procesem beatyfikacyjnym ks. Romana Kotlarza. Pamiętamy Go, jak z wielką troską i starannością przyjmował nas w Toruniu, zapraszając do Radia Maryja a także pokazując miasto. Odszedł do Pana po długiej chorobie, mamy orędownika w niebie, pokój Jego duszy.
Wysoką frekwencją cieszył się inauguracyjny Parafialny Rajd Rowerowy. Ponad 40 rowerzystów pokonało 23 km trasę Koniemłoty - Sielec- Ziemblice- Krzywołęcz - Grzybów - Koniemłoty. Po 20 kilometrach zmagania z wiatrem, KGW z Grzybowa przygotowało poczęstunek. Były kiełbaski, kaszanka, sałatki, ciasto i kompot. Po zaspokojeniu głodu, niektórzy ujawnili zdolności wokalne. Zapraszamy na kolejne wyprawy.
18 maja w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu odbyły się doroczne uroczystości ku czci ks. Romana Kotlarza, wikariusza tej parafii. Ks. Kotlarz pracował w Szydłowcu przez dwa lata, od chwili przyjęcia święceń kapłańskich. Społeczność tamtejsza pamięta gorliwego kapłana. Przejawem tej pamięci jest utworzone Towarzystwo Patriotyczne im. ks. R. Kotlarza. W tegorocznej uroczystości wzięła udział delegacja z naszej parafii.
W piękne czerwcowe dni dzieci z klas III i IV udały się na swoje pielgrzymki pokomunijne. Klasy III wybrały Sulisławice i Sandomierz. U Matki Bożej Sulisławskiej powierzyły swoje życie Maryi, w Sandomierzu zwiedziły z przewodnikiem Stare Miasto, w tym katedrę i podziemia. Klasy IV odwiedziły Wadowice i Zator. W Wadowickiej bazylice uczestniczyły we mszy świętej i zapoznały się z życiem Jana Pawła II, w Zatorze bawiły się w Parku Rozrywki. Słoneczne dni szybko minęły i wszyscy zadowoleni wrócili do domów.
9 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła to dzień imienin ks. Pawła, wikariusza naszej parafii. W tym dniu została sprawowana msza święta w intencji solenizanta. Modliliśmy się o Boże błogosławieństwo za pośrednictwem św. Patrona, życząc wielu łask, zdrowia i opieki świętych oraz Matki Bożej. Po mszy świętej liczne delegacje spotkały się z księdzem na wspólnym poczęstunku w budynku klasztoru.
>1<>2<>3<>4<>5<