Zakończenie Roku Szkolnego to dziękczynienie Panu Bogu za przeżyty czas i prośba o Boże Błogosławieństwo na okres wakacyjnego wypoczynku. W kościele parafialnym i w kaplicy w Sichowie Dużym były sprawowane msze św. w tych intencjach. Dziękujemy za liczny udział młodzieży z CKR w Sichowie Dużym i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Koniemłotach i Sichowie Dużym. Dziękujemy także dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i rodzicom.

Delegacja naszej parafii uczestniczyła jak co roku w uroczystych obchodach Radomskiego Czerwca76.  Mszy św. przewodniczył ks bp Marek Solarczyk. Nowym postulatorem w procesie ks. Romana Kotlarza jest ks. Andrzej Wąsik. Modlono się o rychłą beatyfikację naszego ks. Rodaka, mając nadzieję na szybkie zakończenie procesu beatyfikacyjnego.
W pierwszą niedzielę lipca odbyło się w kościele parafialnym poświęcenie sztandaru Legionu Maryi. Na uroczystość poświęcenia przybyły liczne delegacje z Kurii w Bogorii i innych wspólnot. Poświęcenia dokonał ks. proboszcz. Po mszy świętej odbyła się agapa w budynku klasztoru. Życzymy naszej najmłodszej wspólnocie opieki Matki Bożej, swojej patronki i wielu braci i sióstr, czczących Maryję we wspólnocie legionowej.
4 lipca odbył się II Parafialny Rajd Rowerowy. Tym razem trasa wiodła drogami naszej parafii. Przebiegała ona od Koniemłotów przez Pacanówkę, Święcicę, Gaj Święcicki, Groblę, Sichów Mały, Sichów Duży, Podborek. W czasie przejazdu był czas na posiłek, wspólne ognisko i kiełbaski. Uczestniczyło ponad 30 rowerzystów. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne.

8 lipca w naszym kościele gościł ks. biskup Edward Frankowski. Jego przyjazd związany był z postacią śp. O. Mariana Sojki. Ks. Biskup sprawował mszę św. o spokój Jego duszy. Podczas homilii podkreślił swoją przyjażń z O. Marianem i Jego dobroć jako kapłana i człowieka. Po mszy św. udał się na grób Sługi Bożego, ks. Romana Kotlarza, modląc się o Jego beatyfikację.
Tegoroczne wakacje szybko biegną. Minęły już półmetek. Także nasze turnusy nadmorskie w Jarosławcu szybko minęły. W dwóch turnusach nad morzem wypoczywało 138 osób. Pogoda dopisała, dlatego nie było czasu na nudę. Większość czasu wczasowicze przebywali nad morzem. Ale był jeszcze czas, aby zwiedzić Jarosławiec, wstępując do Muzeum Bursztynu, palmiarni i papugarni, czy wyjść na latarnię morską a podczas wyjazdu Ustkę, gdzie był rejs statkiem i Dolinę Charlotty z fokarium. Bawiono się także przy ognisku i tańcach. W niedzielę i święto Przemienienia Pańskiego uczestniczyliśmy we mszy świętej. Zapraszamy na kolejne turnusy.
Radio Maryja - Koniemłoty - 16 sierpnia 2021 r.

16 sierpnia obchodziliśmy 45 rocz.. śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza oraz 41. rocz. powstania NSZZ Solidarność. W tym roku obchody miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż przybył na nie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz a całość była transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam.
Początek uroczystości to złożenie wiązanek na grobie Sługi Bożego przez liczne delegacje. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz centralnych, powiatowych, gminnych, zakładów pracy i szkół, stowarzyszeń i Kół Radia Maryja. W kościele parafialnym młodzież przedstawiła montaż słowno - muzyczny "Kapłańska droga Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza", po którym proboszcz dokonał prezentacji parafii. Następnie ks. biskup przewodniczył mszy sw. koncelebrowanej w int. o rychłą beatyfikację ks. R. Kotlarza, w int. NSZZ Solidarność, w int. parafian, w int, śp. O.Mariana Sojki. Po mszy św. uczestnicy udali się na poczęstunek. Z budynku plebanii transmitowane były Rozmowy Niedokończone nt. " Represje wobec duchowieństwa w okresie komunistycznym ze szczególnym uwzględnieniem roli Sługi Bożego ks. R. Kotlarza" z udziałem zaproszonych gości.
3 załączniki pobierz wszystkie
>1<>2<>3<>4<>5<